Parduodamas 5-us metus veikiantis el. prekybos verslas

Paskelbta spalio 30 d., 2020

Adresas: https://bit.ly/2HLHZoY
Parduotuvė paleista 2016-10-06.
Varikliukas – PrestaShop 1.6.1.6.
Apie metus laiko dirbta ant IV, tada įkurta įmonė (įmonei šiuo metu 3 m.).
2017 m. apyvarta – 55.000 EUR.
2018 m. apyvarta – 89.000 EUR.
2019 m. apyvarta – 168.000 EUR.
2020 m. apyvarta iki 10 mėn. imtinai – 195.000 EUR (dar laukia einamiausi metų mėnesiai – lapkritis ir gruodis).
Augimas akivaizdus.
Labai aktyvus FB page su beveik 30.000 followers ir kiek mažiau aktyvus IG page su 14.000 followers.
Didžioji dalis teigiamų ir labai gerų atsiliepimų, kurių yra apie 400 (galima rasti FB page).
Dirbame pagal šiuo metu labai populiarų principą – stengiamės nekaupti sandėlio ir užsakinėjame iš tiekėjų tik gavę užsakymus iš klientų. Iš tiekėjų gauname per 3-4 d. d., Lietuvoje pristatome per 1 d. d.
Šiuo metu pajungti 4 skirtingi tiekėjai (3 iš Lenkijos ir 1 iš Vokietijos). 2 iš jų pilnai automatizuoti, 2 reikalauja dalinai rankinio prekių map’inimo.
Vienas Lenkijos tiekėjas mažai kam žinomas – labai palankios originalių vardinių (Nike, adidas ir kt.) prekių kainos.
Papildomai pridėsiu apie 10 labai gerų tiekėjų, kurie kol kas buvo tik planuose pajungimui.
Apskritai, yra sudėliotas planas, ką ir kaip keisti ateityje, didelis darbų ir idėjų list’as pagal sukauptą patirtį – viską perduodu kartu.
Antkainiai labai įvairūs. Nuo +5 iki +40 EUR ant prekės (priklausomai nuo prekės savikainos).
Ofisas apie 50 kv. m. Kaune, Taikos pr.
Šiuo metu su el. parduotuve dirba 4 žmonės – 3 oficialiai įdarbinti įmonėje ir aš kaip vadovas:
1. 850 EUR ant popieriaus, pilnas etatas. Dirba jau beveik pusantrų metų.
2. 750 EUR ant popieriaus, įformintas pilnas etatas, bet realiai dirba gal 0,65. Dirba apie 10 mėn.
3. 650 EUR ant popieriaus, pilnas etatas. Dirba antrą mėnesį.
4. Sau išsimoku įvairiai, būna ir 600 EUR, būna ir 2000 EUR (pastaruosius 4 metus pragyvenu tik iš šios el. parduotuvės).
Darbuotojai nesikeičia kas 1 mėn. – komanda jauna, aktyvi ir gerai susižaidusi.
Pelno nuo pardavimų pilnai pakanka einamosioms išlaidoms ir darbuotojų atlyginimams padengti. Pvz., 2020 m. tarpinis pelnas pagal mėnesius toks (kaip taisyklė, sausis, vasaris ir vasaros mėnesiai kiekvienais metais patys blogiausi, o 08 ir 09 mėn. statistikos nededu, nes turi praeiti bent 2-3 mėn., kad po visų prekių grąžinimų, keitimų ir kitų dalykų būtų galima tiksliai apskaičiuoti):
Sausis – 3109 EUR,
Vasaris – 2932 EUR,
Kovas – 5917 EUR,
Balandis – 7976 EUR,
Gegužė – 6133 EUR,
Birželis – 4267 EUR,
Liepa – 3586 EUR,
Rugpjūtis – 5146 EUR,
Rugsėjis – 4886 EUR.
Iš šių sumų reikia atimti darbuotojų atlyginimus, ofiso nuomą, buhalterijos paslaugas, serverio nuomą ir kitas smulkias išlaidas (reklamos išlaidos čia jau atimtos).
Jei žiūrėti vidutiniškai, reklamai per mėnesį išleidžiama apie 1000 EUR (pagrinde Facebook ads).
Dažniausiai per mėnesį lieka vidutiniškai apie 1-2 k., kuriuos iki šiol visuomet reinvestuodavome. Pvz., maždaug prieš metus nusipirkome Ford Transit 2008 m. autobusiuką už 4 k. (pilnai prižiūrimas, per metus jau atlikta remonto už 1000 EUR). Taip pat prieš porą mėn. už maždaug 1 k. užsisakėme gražių dėžučių su savo logo, taip pat vardinės lipnios juostos už 600 EUR. Jau neatsimenu kada, bet darėme ofiso remontą. Vasarą buvome užsakę reklamos TV ekranuose mieste, šį rudenį paskyrėme 4 k. IG influenceriams. Žodžiu, kol kas pinigai nebuvo „išiminėjami“ – viskas tik dedama atgal ir skatinamas augimas.
Perimus verslą naujam žmogui, siūlomi du scenarijai:
a) Likti su tuo pačiu darbuotojų skaičiumi ir pagal tą pačią reinvestavimo logiką toliau skatinti augimą;
b) Palikti tik 2 darbuotojus, stabdyti reinvestavimą ir išsiiminėti pinigus.
Prie esamų apsukų pilnai užtenka 2 žmonių – vieno bendrauti su klientais ir atlikti einamuosius darbus ir vieno dirbti su siuntomis. Tečias žmogus priimtas labai neseniai, pridėjom tokius darbus kaip straipsnių rašymas, Facebook private grupės kūrimas, IG rebrandinimas ir pan. T. y., darbai, kurių iki šiol nebuvo, tad juos „nuėmus“ jokio minuso nepasijaus. Aš pats dirbu tik su Facebook ads ir kartais paprogramuoju. Tad norint maksimizuoti išėmimą, pilnai užtenka palikti dirbti du žmones.
Kadangi vasara pats prasčiausias laikotarpis, tai 2020 m. vasarą tris mėnesius pabandėme dirbti visiškai be reklamos. Buvo investuota 0 EUR. Visus 3 mėn. įmonė išlaikė save ir darbuotojus (darkart pažymiu, kad visiškai nebuvo reklamos ir vasara – patys prasčiausi mėnesiai).
Labai labai labai daug investuota į SEO. Google per dieną veda apie 700-1000 unikalių. TOP pozicijos pagal tokius kws kaip batai, auliniai batai, kedai, nike kedai, kuprinės moterims, žieminiai batai ir daug daug kitų (prisegu organic lankomumo augimo foto).
Brand’as jau pakankamai žinomas – terminas ieškomas maždaug 4400 kartų per mėnesį (palyginimui, „batai internetu“ ieškoma 5400 kartų). Taip pat pridedu foto.
Paraleliai su SEO, skirtas labai didelis dėmesys UX/UI, greičiui. Svetainė puikiai veikia tiek Desktop, tiek Mobile. Visose naršyklėse. Per visus 4 m. suskaičiuotume gal apie 5 k. EUR SF programavimo darbams, jau be to, ką programavau aš pats.
Labai palankios sutartys su partneriais – LP EXPRESS (Lietuvos paštas), Omniva, varlė, pigu, kainos.lt, kaina24.lt. Visur maksimaliai sumažintos kainos ir komisiniai.
Taip pat geri santykiai ir su tiekėjais – ten irgi turime papildomas nuolaidas.
Dar nepaminėjau, kad siekdami sumažinti sandėlio įsigijimą, naudojame išskirtinę keitimo/grąžinimo politiką, kuri leidžia ir mums išlošti, ir klientai lieka patenkinti. Kažkiek padeda. Taip pat keistas/grąžintas prekes parduodame už savikainą – tai dar labiau sumažina sandėlio kaupimą.
Kaip ir minėjau, ofisas Kaune, geriausia būtų ten ir likti. Yra krovininis liftas, labai patogus siuntų išvežimas. Šalia logistikos centrai, puikiai susidirbta su kurjeriais. Kaip sektųsi Vilniuje ar kituose miestuose negaliu pakomentuoti. Nepaminėjau, kad išvežam patys, nes kai labai daug siuntų, gali tekti pakuoti ir iki 18-20 val., o kurjeriai paima tik iki 15 val. Kitos dienos nesinori laukti, nes norime kuo greičiau pristatyti klientui.
Kol kas rekordinis mėnuo buvo pasiektas per karantiną, kai balandžio mėn. uždirbome beveik 8 k. tarpinio pelno. Tai leido palitki įmonėje apie 4 k. laisvų pinigų. Pagal dabartinę COVID-19 situaciją ir apskritai IT bei e-komercijos plėtimąsį, potencialas tikrai didelis.
Kaune/Vilniuje galime organizuoti susitikimus (tik teks pasiderinti laiką).
2 mėn. po pardavimo suteiksiu visokeriopą pagalbą.
Kaip ir minėjau, kartu pridėsiu planus ir idėjas kaip ir ką keisti, taip pat papildomus tiekėjus.
Viskas 100% oficialu ir tvarkinga, sumokėti visi mokesčiai, yra visos SF ir deklaracijos, visos darbo sutartys, kiekvienų metų oficialios buhalterinės ataskaitos ir t. t.
Galima pirkti tik patį e-shop’ą arba visą įmonė, su visu jos turtu (sandėlio likutis apie 2 k., autobusas, kompai, telefonai, sutartys, nepriekaištinga istorija ir t. t.). Žinoma, kaina kažkiek skirsis.
Kaina = šiek tiek mažiau nei gausis 2020 m. apyvarta = ~150.000 EUR (derinama, papildomai derinama priklausomai nuo to, ar perkama su įmone, ar be).
Kaina
€ 150,000
+37068174778
skelbimo autorius: Andrius